Image

Grupy relaksacyjne otwarte

Dla osób, które czują się zestresowane i chcą się nauczyć technik relaksacji bądź potrzebują pomocy w zmotywowaniu się do jej wykonywania, zapraszamy na spotkania, na których będzie można odetchnąć, wyciszyć się. Stosowane techniki: trening autogenny Schultza, relaksacja Jacobsona i techniki medytacyjne.

Mindfulness

Mindfulness (uważność) jest szczególnym rodzajem uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę (Jon Kabat-Zinn, 1990). Trening uważności dotyczy ciała i umysłu. Pomaga w redukcji stresu, radzeniu sobie z chorobą, podnosi subiektywną jakość życia. Nie jest psychoterapią ani relaksacją, choć relaksacja może być skutkiem ubocznym treningu. Obecnie prowadzimy grupy mindfulness dla początkujących, a w przyszłości oferta zostanie poszerzona o zajęcia mindfulness dla dzieci i młodzieży.

Grupy wsparcia dla rodziców

Rodzicielstwo to sprawa złożona i obfitująca w wyzwania. Być rodzicem to pękać z dumy, płakać ze wzruszenia, wybuchać ze złości, śmiać się w radości, drżeć z niepokoju, rumienić się ze wstydu. Być rodzicem to ponosić trud w nadziei, że dziecko wyrośnie na dobrą, mądrą i szczęśliwą osobę dorosłą. Być rodzicem to przeżywać wątpliwości i mieć obawy. Uważamy, że te same sprawy mogą jednak wyglądać trochę inaczej w domach z dwojgiem rodziców i tych, w których z różnych powodów rodzicem się jest w pojedynkę. W związku z tym stworzyliśmy grupę wsparcia dla rodziców samotnie wychowujących dzieci i grupę wsparcia dla rodziców wychowujących dzieci w tzw. rodzinie pełnej.

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań. W grupie wsparcia masz szanse poznać osoby, które podobnie jak Ty robią wszystko co możliwe, żeby dać dzieciom bezpieczny, ciepły i stabilny dom. Ludzi, którzy marzą o szczęściu i dobrych podstawach rozwoju dla swoich dzieci. Rodziców, którzy z różnych powodów każdego dnia zastanawiają się czy robią to dostatecznie dobrze.

Tu znajdziesz zrozumienie dla Twojej sytuacji, wsparcie specjalistów, odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i rozwiązania uwzględniające Twoją sytuację. W naszych grupach wsparcia celem nadrzędnym jest stworzenie przestrzeni na refleksję, trudne pytania, ciekawe spostrzeżenia, emocje skrywane przed dziećmi, poczucie bezradności i braku sił. Dbamy o przyjazną atmosferę i poszanowanie dla różnych poglądów. Dostarczamy aktualnej wiedzy dotyczącej psychologii rozwoju człowieka. Pomagamy kochać dzieci i nie zapominać o sobie.

Grupy moderowane są przez doświadczonych psychologów znających specyfikę poszczególnych etapów rozwojowych człowieka i związanych z nimi trudności wychowawczych.

Image

ul. Parkowa 5A/1 71-600 Szczecin

Terapia i zajęcia grupowe

ul. Piłsudskiego 20/2 70-462 Szczecin

Infolinia - +48 501 023 653

kontakt@klinikadilige.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek : od 14.00
Wtorek : od 14.00
Środa : od 14.00
Czwartek : od 14.00
Piątek : od 14.00

Harmonogram gabinetów

DMC Firewall is a Joomla Security extension!